ARDAHAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENİM OYUN SANDIĞIM AİLE MATERYALİ DAĞITIMI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen "Benim Oyun Sandığım" eğitim materyalleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erhan BULUT ve Şube Müdürü Sayın Atanur SARIÇAM'ın katılımlarıyla Ardahan Merkeze bağlı Ovapınar köyünde okul öncesi eğitim dönemindeki çocuklarımıza ulaştırıldı.
BENİM OYUN SANDIĞIM AİLE MATERYALİ DAĞITIMI

"BENİM OYUN SANDIĞIM"

2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına almaya hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı, geçiş sürecinde özellikle kırsal bölgelerdeki çocuklara ev ortamında ulaşmak için "Benim Oyun Sandığım" adlı eğlenceli bir eğitim seti ve her güne özel aktivite önerileri barındıran bir takvim hazırladı. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin açıklamasında, zorunlu okul öncesi eğitime geçiş döneminde özellikle kırsal bölgelerdeki çocuklara doğrudan evlerinde ulaşmak için Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile çalışma yaptıklarını belirtti. Bu kapsamda hazırlanan oyun sandıklarının pilot uygulamanın yapılacağı 26 ilde tespit edilen ailelere ulaştırılmak üzere yola çıktığını bildiren Selçuk, projeye ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: "Oyun sandığının içindeki oyun materyallerini Ders Aletleri Yapım Merkezimizde kendimiz ürettik ve bir de 365 günlük eğitim takvimi hazırladık. Oyun sandığını şimdilik pilot uygulamayla ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtıyoruz. Hedefimiz, erken çocuklukta erişemediğimiz ailenin kalmaması. Anne baba olarak çocukla oyun oynar, nitelikli vakit geçirir ve hakkını koruyup teslim ederek çocukluğuna eşlik ederseniz bir ülkenin geleceği için en önemli yatırımlardan birini yapmış olursunuz. Bu oyun sandığı bunun için. "Erken çocukluk eğitiminin çocuğun sosyal, duygusal, bilişsel, dil ve motor gelişimini üst düzeyde destekleyen, yaşam boyu onlara en önemli katkıyı sağlayan eğitim basamağı olduğuna dikkati çeken Selçuk, "Her çocuğa oyun, ilgi, bilgi ve kitapla ulaşmayı hedefliyoruz. Süreci, izleme, değerlendirme ve geliştirme çalışmalarıyla takip edeceğiz." ifadesini kullandı. 

 

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ilimize gönderilen "Benim Oyun Sandığım" eğitim materyalleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Erhan BULUT, Şube Müdürü Sayın Atanur SARIÇAM ve okul öncesi öğretmenlerimizle birlikte, Ardahan Merkeze bağlı Ovapınar köyünde okula erişim imkanı olamayan okul öncesi eğitim dönemindeki  çocuklarımıza ulaştırıldı. Dağıtımı yapılan 24 adet oyun sandığının kullanım kılavuzu ve nasıl yararlanılacağı konusunda Okul Öncesi Öğretmenlerimiz tarafından ailelere eğitim verildi. Ayrıca öğretmenlerimiz tarafından on beş günlük periyotlarla aileleri ve öğrencilerimizi yerinde ziyaret ederek, çalışmaların takibi yapılacaktır.

 

01-04-202101-04-202101-04-202101-04-202101-04-202101-04-202101-04-202101-04-2021

Kaptanpaşa Mahallesi Mukdet Demir Sokak No2 Merkez/ARDAHAN - 0478 280 7500

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.