ARDAHAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BENİM OYUN SANDIĞIM" ARDAHAN'DA

İlimize gelen "Benim Oyun Sandığım" projesindeki "Aile Materyallerini" çocuklarımıza en kısa sürede ulaştırmak üzere, il koordinatörleri ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erhan BULUT görüşmelerde bulundu.


İlimize gelen "Benim Oyun Sandığım" projesindeki "Aile Materyallerini" çocuklarımıza en kısa sürede ulaştırmak üzere, il koordinatörleri ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erhan BULUT görüşmelerde bulundu.

 

EVDE EĞİTİM BAŞLIYOR

Erken çocukluk döneminde ilimiz Ardahan'da eğitimsiz çocuğumuz kalmayacak.

2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına almaya hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı, geçiş sürecinde özellikle kırsal bölgelerdeki çocuklara ev ortamında ulaşmak için "Benim Oyun Sandığım" adlı eğlenceli bir eğitim seti ve her güne özel aktivite önerileri barındıran bir takvim hazırladı.

Özellikle kırsal bölgelerdeki çocuklara doğrudan evlerinde ulaşmak için hazırlanan proje kapsamındaki benim oyun sandığım ilimiz Ardahan'a ulaştı.

Sandıkların pilot uygulamanın yapılacağı 26 ilde tespit edilen ailelere ulaştırılmak üzere yola çıktığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İçindeki oyun materyallerini Ders aletleri yapım merkezimizde kendimiz ürettik ve bir de 365 günlük eğitim takvimi hazırladık. " dedi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin açıklamasında, zorunlu okul öncesi eğitime geçiş döneminde özellikle kırsal bölgelerdeki çocuklara doğrudan evlerinde ulaşmak için Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile çalışma yaptıklarını belirtti. 

Erken çocukluk eğitiminin çocuğun sosyal, duygusal, bilişsel, dil ve motor gelişimini üst düzeyde destekleyen, yaşam boyu onlara en önemli katkıyı sağlayan eğitim basamağı olduğuna dikkati çeken Selçuk, "Her çocuğa oyun, ilgi, bilgi ve kitapla ulaşmayı hedefliyoruz. Süreci, izleme, değerlendirme ve geliştirme çalışmalarıyla takip edeceğiz." ifadesini kullandı. 

 

Hedefimiz, erken çocuklukta erişemediğimiz ailenin kalmaması. Anne baba olarak çocukla oyun oynar, nitelikli vakit geçirir ve hakkını koruyup teslim ederek çocukluğuna eşlik ederseniz bir ülkenin geleceği için en önemli yatırımlardan birini yapmış olursunuz. 

 

22-03-202122-03-202122-03-202122-03-202122-03-202122-03-2021

Kaptanpaşa Mahallesi Mukdet Demir Sokak No2 Merkez/ARDAHAN - 0478 280 7500

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.