ARDAHAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Erhan BULUT'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Erhan BULUT'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı milletçe büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklara armağan edilmiş millî bir bayram olmasının yanı sıra, "Ya İstiklal Ya Ölüm" parolasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı'mızın millet hakimiyetiyle taçlandırılmış halidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı tüm dünyada baş gösteren salgın hastalık nedeniyle bu yıl maalesef meydanlarımızda, salonlarımızda ve okullarımızda kutlayamıyoruz.Ancak bu durum,  23 Nisan coşkusunu evlerimizde yaşamamıza mani olmayacaktır.Bugün evlerimizi tıpkı okullarımızda olduğu gibi süsleyecek, balkonlarımızı ay yıldızlı al bayrağımızla donatacağız.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor, 23 Nisan 1920'de açılan Meclisimizin ilk Başkanı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygıyla yâd ediyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun.

 

Erhan BULUT

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü

Kaptanpaşa Mahallesi Mukdet Demir Sokak No2 Merkez/ARDAHAN - 0478 280 7500

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.