ARDAHAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

     Ardahan’ın eğitim-öğretim faaliyetlerinin değerlendirilmesi amacıyla hazırlanan İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısı, Vali Mehmet Emin Bilmez’in başkanlığında yapıldı.
     Rektör Mehmet Biber, Vali Yardımcısı Abdurrezzak Canpolat, Emniyet Müdürü Ayhan Taş, Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Dede, İl Milli Eğitim Müdürü Fikret ÇERKEZOĞLU ilgili kurum müdürleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve okul temsilcisi öğrencilerin katıldığı toplantıda, geride bırakılan yılda elde edilen başarılar ile mevcut eğitim öğretim döneminde ki faaliyetler, çalışmalar değerlendirildi. Eğitimde daha fazla başarı elde etmeyi destekleyecek çeşitli konu ve projeler üzerinde de fikir alışverişinde bulunuldu.
     Toplantıda bir konuşma yapan Vali Bilmez, “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Bu yüzden çocuklarımızın tehlikeye maruz kalmaması için okulların çevresinde güvenlik önlemleri konusunda biz elimizden geleni yapmaktayız. Ayrıca her okulumuzda güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Okul servislerinin denetimi konusunda da kolluk birimlerimiz ve okul yetkililerimiz özveri ile çalışıyorlar. Bu konuda kesinlikle merhamet gösterilmesini istemiyoruz. O servisler çocuklarımıza tahsis edilmiştir, başka türlü kullanılması veya ek yolcu almasını kabul edemeyiz. Okul kantinlerinde, sağlık ve hijyen konularına da dikkat edilmesini istiyoruz. Bu konularda okul aile birliği başkanlarımızın ve velilerimizin de duyarlı olmaları çok önemlidir ve biz bunu önemsiyoruz. Çocuklarımızın sağlığı da canları da bize emanettir.  Biz de çocuklarımızın iyi bir eğitim almalarını sağlamak için hep birlikte gece gündüz çalışacağız” dedi.
     Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Fikret ÇERKEZOĞLU tarafından çeşitli sunumlar yapıldı, karşılıklı soru cevaplarla eğitime yönelik konularda istişarede bulunuldu.
10-01-201810-01-201810-01-201810-01-2018

Kaptanpaşa Mahallesi Mukdet Demir Sokak No2 Merkez/ARDAHAN - 0478 280 7500

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.