ARDAHAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERHAN BULUT'UN YARIYIL TATİLİ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERHAN BULUT'UN YARIYIL TATİLİ MESAJI

Saygıdeğer meslektaşlarım, kıymetli velilerimiz ve sevgili öğrenciler...

2020-2021 öğretim yılı birinci dönemini salgın sürecinin getirdiği zorluklar ve zorunluluklar nedeniyle çoğu uzaktan olmak üzere bugün itibarıyla tamamlamış ve 3 haftalık ara tatiline girmiş bulunuyoruz. Öncelikle bu zorlu süreçte öğrencilerimize her türlü fedakârlığı göstererek öğrenme kayıplarını en aza indirmek için gösterilen yoğun çaba ve emeklerinden dolayı öğretmenlerimize ve velilerimize gönülden teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın bu zorlu süreçte gösterdiği çaba takdire şayandır. Öğrencilerin öğrenme kayıplarını en aza indirme adına uzaktan eğitim araçlarındaki çeşitlilik yanında öğretmen veli ve öğrencilere sunduğu materyaller hepimize yol gösterici olmuştur.

Sevgili öğrenciler;

Tüm eğitim paydaşlarının yoğun çabası ve eğitim materyallerinin yoğunluğuna rağmen öğrenmenin merkezinde olduğunuzu unutmayın. Bu süreçte size ulaştırılan kaynaklardan ve öğretmenlerinizin tavsiyelerine uyarak bu 3 haftalık zaman dilimini en iyi şekilde kullanmak için programlı çalışmanızı öneriyorum. Ülkemizin güçlü yarınları adına sizlere güveniyoruz. Sizlerin, geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, vatanı yücelten değerlere duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireyler olarak yetişiyor olmanızı önemsiyoruz. Bu tatil sürecini; salgın kurallarına uyarak, ailenizle birlikte vakit geçirerek, "Ardahanevdekitapokuyor" projesi kapsamında bol bol kitap okuyarak en iyi şekilde değerlendirmenizi bekliyoruz.

Kıymetli meslektaşlarım;

Bilinenin aksine bu süreçte gereğinden fazla yorulduğunuzun ve yıprandığınızın farkındayım. Ama "Aşkla koşan yorulmaz" kaidesince mesleğinize olan aşkınız nedeniyle bu zorlu süreçte en fazla iş her zaman olduğu gibi yine size düşmektedir. Vazifenizin bilincinde olarak bu tatil sürecinde öğrencilerinizi bırakmayarak bakanlığımızın verdiği kaynaklardan öğrencilerimizin en verimli şekilde yararlanmaları adına sürekli veli ve öğrencilerle yakın temasta olmanızı ve sürekli kontrol etmenizi istirham ediyorum. Öğrencilerimizin öğrenme kayıplarını en aza indirmede en önemli unsurun sizler olduğunu biliyorsunuz. Ülkemizi emanet edeceğimiz bu nesli yukarılara taşımada göstereceğiniz çaba takdire şayandır, şimdiden öğrencilerimize bu zorlu süreçte göstereceğiniz emekleriniz için teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer velilerimiz;

Uğruna her türlü fedakarlığı gösterdiğiniz çocuklarınızın iyi bir eğitim almaları ve en güzel şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir. Bu hedefi gerçekleştirme ve yarınlarımızı gerçek sahiplerine emanet etme yolunda birlikte hareket etmek durumundayız. Bu çerçevede 3 haftalık ara tatil sürecinde öğretmenlerimizle sürekli iletişim halinde olarak öğrencilerimize tevdi edilen görev ve sorumluluklarını yerine getirmede gerekli kontrol ve desteği sağlayarak bizlere yardımcı olabilirsiniz. Özellikle bakanlığımızın verdiği kaynaklardan azami yararlanmaları ve öğrenme kayıplarını azaltmaları için desteğinizi bekliyoruz. Bunun yanı sıra öğrencilerimize evlerde sorumluluklar vererek aile olmanın gereklerini hissetmelerini sağlamalıyız. Çocuklarımızı refahımızın değil hayatımızın ortağı yapalım ki hayata daha sağlıklı tutunmalarına yardım etmiş olalım. Şimdiden yarının sahiplerine gösterdiğiniz emekleriniz ve çabanız için teşekkür ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle 2020-2021 öğretim yılı ikinci dönemine bu salgın sürecinden kurtulmuş ve normalleşmiş olarak girmeyi ümit ediyorum. Sevgi ve saygılarımla...

 

Erhan BULUT              

Ardahan Milli Eğitim Müdürü

Kaptanpaşa Mahallesi Mukdet Demir Sokak No2 Merkez/ARDAHAN - 0478 280 7500

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.