ARDAHAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
KUTADGU BİLİG OKUMALARI NESNE TASARIMI YARIŞMASI
Ardahan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında "Kutadgu Bilig Okumaları Nesne Tasarımı Yarışması" düzenleniyor. Yarışmada lise öğrencilerinin Kutadgu Bilig okumaları yapmaları ve üç boyutlu dekoratif ya da kullanım amaçlı nesne (obje) tasarlamaları (kalem, kalemlik, not defteri, okul çantası vb.), tasarımın üzerine Kutadgu Bilig okumalarında en çok etkilendikleri cümleyi yazmaları ya da kitabı okuduktan sonra düşündüklerini resmetmeleri, çizmeleri beklenmektedir. Yarışmaya Ardahan İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm lise öğrencileri katılabilecektir.![KUTADGU BİLİG OKUMALARI NESNE TASARIMI YARIŞMASI](/meb_iys_dosyalar/2024_03/05161924_resim.jpg)